Home

Weet u wat een snelzeiker is?

Zaterdag 2 september 2017 - Seniorencommissie

Eersel Aug2017Nee? Dan had u mee moeten gaan naar Eersel met de seniorenclub afgelopen donderdag 31 augustus. Onder leiding van een deskundige gids voerde de wandeling via de Mariakapel, de markt met zijn kenmerkende kinderkopjes en het groene Wethouder Poeliejoepark naar Kempenmuseum De Acht Zaligheden. Dit museum laat zien hoe de Kempische mens woonde, leefde en werkte in de periode 1850-1960. In de monumentale boerderij werden we rondgeleid door de "goei kammer", de "opkammer", "d'n herd" en de buitenschuur. De gids legde uit wat een "kakstoel" en een "kopstoot" is en waar het "ondergeschoven kindje" sliep. Ook een veelgebruikt Kempisch kledingstuk genaamd "snelzeiker" werd gedemonstreerd en door een van onze senioren getest. In de buitenschuur werd de "smokkelklomp" getoond en hoe het ambacht van sigaren maken werd beoefend. Na afloop nog even nagebabbeld onder het genot van een Vageblond of een glas normale pils.
Foto's (16x).

KNVB OFFICIAL PORTAAL

AVE logo

 

 

hollandsevelden 29x323

 

Clubblad
Arbitraal 9 - 2017

De Scheidsrechter
Jaargang 85 | NR.7 | Oktober 2017
________________________

 
Friday, January 05, 2018 20:00 - 23:00
 
Saturday, January 06, 2018 10:00 - 16:00
 
Friday, January 12, 2018 18:30 - Sunday, January 14, 2018 17:00
 
Friday, February 02, 2018 19:30 - 22:30
 
Friday, March 02, 2018 19:30 - 22:30
 
Monday, March 19, 2018 20:00 - 22:30
 
Friday, March 23, 2018 20:00 - 23:00
 
Friday, April 06, 2018 19:30 - 22:30
 
Friday, April 13, 2018 20:00 - 23:00
 
Friday, May 11, 2018 19:30 - 20:30
 
Friday, June 01, 2018 19:30 - 22:30
 
Saturday, June 09, 2018 10:00 - 16:00
 
Saturday, June 16, 2018 10:00 - 16:00
 
Friday, September 07, 2018 19:30 - 22:30
 
Friday, October 05, 2018 19:30 - 22:30
 
Monday, October 08, 2018 19:30 - 22:30
 
Friday, November 02, 2018 19:30 - 22:30
 
Friday, November 09, 2018 20:00 - 22:00
 
Friday, December 07, 2018 19:30 - 22:30
 
Friday, December 21, 2018 20:00 - 23:00
Monday 18 december 2017